Nová trať Login

Nová trať

14.10
2017
Miroslav Štrba

3D animácia trate

 

Bežecká trať aj trať na kolieskach začina pred nákupným centrom Europa SC, pred veľkým kruhovým objazdom.

Pretekári pokračujú smerom do mesta širokou viacpruhovou cestou a pokračujú okolo parku pod Pamätníkom SNP až po odbočku na Námestie Slobody, kde odbočia doľava. Pokračujú až na koniec dlhej rovnej cesty, kde sa otočia a tou istou cestou smerujú späť až po kruhový objazd, pri ktorom štartovali. pokračujú tentoraz smerom na Radvaň až po odbočku na Tesco, kde sa otočia a bežia späť po kruhový objazd.

Tento okruh má cca 7km. Polmaratónci ho absolvujú 3-krát, maratónci 6-krát, štafetári všetci po jednom kole, účastníkov Minimaratónu po štarte otočíme trošku skôr, vrátia sa na kruhový objazd a budú pokračovať na otočku pri McDonalde. Následne sa vrátia na kruhový objazd a dobehnú posledných 760m priamo na štadión na Štiavničkách, čo je presne jedna desatina maratónu, čiže 4,2km.

Trať je rovná, prakticky bez zákrut.

Trať je rýchla, prakticky bez prevýšenia.

Trať je interaktívna, zábavná, stále plná divákov a bežcov / účastníkov na kolieskach.

Trať má centrálnu funzónu na kruhovom objazde, ďalšie budú na trati blízko seba. Všetci si ju užijete viackrát a opakovane.

Trať má centrálnu občerstvovaciu stanicu pred kruhovým objazdom. Všetko máš na dosah takmer každých 3,5km. Nič ťa neprekvapí, po prvom kole sa vieš okamžite zorientovať.

Večernú trať ti nasvietime. Na viacerých miestach budú svetelné efekty. Najkrajšie v posledných metroch pred a priamo na štadióne.

Aj na samotný koniec podujatia zasvietime. Ohňostrojom :)

kategórie